Clean Up the World

Napsal Lukáš Jirotka Dne . Kategorie Clean Up The World

Letos na jaře se opět koná  akce Clean Up the World (v Liberci již 19 let na jaře i na podzim a ve světě již po 26 let od 1989). Pojďte se s námi zúčastnit a pomozte nám uklidit přírodní lokality i Vaše okolí od odpadků a nežádoucích materiálů.

Staňte se součástí této celosvětové akce, která probíhá každým rokem ve více než 130 zemích. Těšíme se na vaši spolupráci.

Úklid cvičáku v Ruprechticích

Napsal Felgr Pavel Dne . Kategorie Clean Up The World

V neděli 22. dubna 2012 pořádáme úklid Ruprechtického cvičáku. Sraz v 9.00 sraz u skalky Strážního kamene (případně zde lze vyzvednout i pytle a instrukce k dosud neuklizeným úsekům i později, ale jen do 12 hod.).

Od 14 hodin bude probíhat exkurze po cvičáku s povídáním o místních dřevinách a dalších obyvatelích lokality, o vazbách a cyklech v tomto kusu přírody. Exkurzi povede Mgr. Květa Morávková. Bližší informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonu 602 154 091.

Ukliďme si svět

Napsal Lukáš Jirotka Dne . Kategorie Clean Up The World

Clean Up The World (Ukliďme svět)

Podnět ke vzniku akce "Ukliďme svět" dal v roce 1987 v Sidney australan Ian Kiernan, když po své plavbě kolem světa zorganizoval úklid 270 km australského pobřeží společně s 40 000 dobrovolníky.

V následujícím roce se australští ochranáři rozhodli zorganizovat akci celosvětově. Ian Kiernan se stal předsedou Světového organizačního výboru a záštitu převzal Program OSN pro životní prostředí (UNEP).